Міжнародний кіножурнал "Байки"

Пані та панове, наша команда вже шість років, як успішно працює над здійсненням мрії кожної дитини. В рамках культурної та освітньої системи ми готуємо акторів, ведучих, телеведучих, працюємо над створенням короткометражних фільмів, телепередач і проводимо кінофестивалі.

Просмотров: 1484

Люксембург. Мирослав Слабошпицький.

Слабошпицький - режисер і автор сценарію єдиного українського художнього фільму, прийнятого світовою кіноспільнотою без знижок на розвиток-відставання-війну - соціальної драми "Плем'я". Тож не дивно, що ця картина, з високими рейтингами на Rotten Tomatoes і Metacritic, купою нагород світових фестивалів, забезпечила другого повнометражного фільму режисера - "Люксембург" високу ступінь очікування.

Мова в "Люксембурзі" піде про Чорнобиль. Ця тема давно цікавила Слабошпицького, але можливість зняти про неї повнометражний фільм у нього з'явилася тільки після виходу "Племені". Бюджет фільму склав трохи більше одного мільйона євро. Сума солідна: за такі гроші можна і в США зняти гідне кіно. У виробництві взяли участь: Україна, Німеччина, Нідерланди, Франція, Норвегія. Прем'єра фільму, цілком можливо, пройде на одному з кінофестивалів класу "А": Берлінському, Каннському або Венеціанському. Про сюжет поки нічого невідомо.

Продюсер. Сергій Вейн.

Фільмів, знятих в жанрі комедійного роуд-муві, не може бути багато. Більш того, їх завжди не вистачає. Ситуацію трохи поправить картина Сергія Вейна "Продюсер" - історія про, власне, молодого продюсера, який буде намагатися надіслати певну суму грошей на знімальний майданчик свого фільму. Зрозуміло, що шлях його буде довгий і тернистий, а в процесі він багато зрозуміє про себе і професію. У головній ролі Сергій Дурнев. У другорядних обіцяні: Даша Астаф'єва, Мішель Андраде і Павло Зібров. Зйомки почалися в серпні. Прем'єра запланована на 14 лютого 2019 го.

Захар Беркут. Ахтем Сейтаблаєв і Джон Вінн.

Нове творіння Ахтема Сейтаблаєва своїм масштабом ризикує затьмарити його ж "кіборг". Перед нами знята спільно з американським режисером Джоном Винному (в основному короткометражки, плюс - багато продюсерських проектів) екранізація повісті Івана Франка "Захар Беркут". Більш того, середньовічна історія про протистояння жителів Карпат, очолюваних Захаром Беркутом величезного війська хана Бурунди орієнтована як на локальний ринок, так і на західний. Зокрема, американський. Причому справедливо буде сказати, що в першу чергу на американський. Що ні в якому разі не погано: незвідані території треба досліджувати.

Єдине для того, щоб західному глядачеві було легше засвоїти український матеріал, на головні ролі були запрошені пошарпані життям Роберт Патрік і Томмі Фленаган. Деяким з цим точно доведеться змиритися. Прем'єра запланована на березень 2019 го.

Тільки диво. Олена Каретник.

Слідом за чимось, що поки умовно можна назвати драмою ( "Люксембург"), комедійним роуд-муві і екранізацією історичної повісті, слід різдвяне фентезі "Тільки диво" Олени Каретник. Остання виступила режисером, сценаристом і однією з продюсерів. Разом з тим, перед нами дебют. Дія картини відбувається в часи, так званого, Малого ледніковго періоду (це коли в XIV-XIX століттях відбулося невелике, але глобальне похолодання), судячи з постеру, десь в горах. У центрі історії хлопець на ім'я Северин і його сестра по імені Аніка. Разом їм належить знайти ліки для тяжкохворого батька. Фільм, підкоряючись своїй тематиці, вийде 1 січня.

 

Стус (Птах душі). Роман Бровко.

Картина наскільки важлива, настільки й представляє з себе ризиковану витівку. З одного боку, переоцінити постать Василя Стуса для України важко, а його трагічна історія надзвичайно показова. З іншого - плутанина з вирізаними з сценарію сценами суду над Стусом (епізод з адвокатом Медведчуком), потім правда, за словами режисера Бровко, доснятимі назад, може свідчити про нерозуміння важливості матеріалу, історії творцями стрічки. Але надія, як відомо, вмирає останньою. Фільм вийде в прокат 28 лютого 2019 го.