Міжнародна кінокомпанія "Байки"

Пані та панове, наша команда вже п'ять років, як успішно працює над здійсненням мрії кожної дитини. В рамках культурної та освітньої системи ми готуємо акторів, ведучих, телеведучих, працюємо над створенням короткометражних фільмів, телепередач, шоу, випускаємо глянцевий журнал і проводимо кінофестивалі.

Просмотров: 909

 "СТВОРЮВАТИ КІНО, ГРАЮЧИСЬ!? ЧУВ ПРО ТАКЕ? ..."

"Ми не думали про успіх, нам здавалося, що ми просадимо купу грошей, тому що ми перевищили бюджет. Тобто, коли ми почали знімати, то думали, що злегка заробимо — витратити планувалося лише сто мільйонів доларів. А ми витратили двісті і вирішили, що приречені ..." - згадував Джемс Кемерон на інавгурації "Оскар" про работу над неперевершенним фільмом, "Титанік" ... 

     Всім файного дня і сьогодні розмова піде про кінематограф, а саме про етапи створення кіновиробництва. Справа в тому, що існує певна послідовність у створенні продукту кіно  (продакш, від англ. production), яка перевірена часом та розвитком відповідних технологій. Характер фільму визначає розміри і тип знімальної команди, необхідної для створення кіно.

     Світ кіно - величніший виклик не тільки для потенціальної аудиторії, але і для тих, кто створює вражаючі шедеври цього мистецтва. І як не дивно це звучить, автори, відомих на весь світ, кінострічок, і уявити навіть не могли, яка приголомшена популярність могла б іх підстерігати наприкінці їх проектів. Для "отців" кіно створення унікального матеріалу це експеримент, що передбачає командну самовідачу та плідна праця і самого "вождя" ... Це свого роду гра з ризиком, де на карту ставится репутація, гроші та найцініше - час. Це гра, де все починается із-за цікавості та продовжуєтся незупинним та, інколи, шаленим азартом; бо мільйони треба ж повертати за контрактом як не крути ... та і нерозумно було б вже "давити на п'яти", коли майже біля лавр ... 

     Виробничий цикл створення фільму складається з п'яти основних етапів:

 1. Проектування (development)
 2. Попередня підготовка (pre-production)
 3. Зйомки (production)
 4. Пост-виробництво (post-production)
 5. Розповсюдження (sale)

     Розглянемо ці етапи більш детально:   

ПРОЕКТУВАННЯ: 

     Продюсер фільму знаходить історію, готує короткий конспект у вигляді покрокового опису сцен, з акцентом на драматургію. Це від 25 до 30 сторінок описи сюжету, настрою і характеру сцен, з короткими діалогами і описом декорацій, часто містять начерки у вигляді малюнків, щоб наочно уявити ключові моменти. Сценарій пишеться протягом шести місяців, можливо, листується кілька разів, щоб поліпшити драматизм, ясність, структуру, характери, діалоги і загальний стиль сюжету. Короткий представлення фільму представляється потенційним фінансистам. Фінансова підтримка надається, як правило, великими кіностудіями і телеканалами, фондами підтримки кіно, міністерством культури або незалежними інвесторами. Погоджують угоду і підписується контракт. На цьому етапі вирішується вирішується питання про купівлю авторських прав на сценарій, музичні твори, вірші тощо

 

ПОПЕРЕДНЯ ПІДГОТОВКА

   У попередній підготовці фільм проектується та розробляється план. Формується знімальна група і виробничі відділи. Художники-ілюстратори і художники-постановники створюють ескізи для візуального планування сцен перед зйомкою. Також буде враховано бюджет фільму в проектуванні сцен, склад акторів, використовуваної кінотехніки, спецефектах комп'ютерної графіки.

    Продюсер наймає людей для виконання наступних функцій:

 • Режисер, несе головну відповідальність за зйомку фільму і керує творчим процесом.
 • Асистент режисера, керує плануванням зйомок і стежить за матеріально-технічним забезпеченням зйомок.
 • Керівник кастингу, займається підбором акторів.
 • Керуючий за місцем зйомки - готує натурні та інтер'єрні об'єкти для зйомок.
 • Керівник виробництва, стежить за бюджетом і графіком зйомок, веде звітність.
 • Оператор-постановник (кінооператор), виконує зйомку сцен фільму разом з режисером, його асистентом та зі звукорежисером.
 • Арт-директор відповідає за декорації, костюми, грим, укладання волосся тощо
 • Дизайнер-технолог, створює декорації, костюми, грим і зачіски, підпорядковується арт-директору.
 • Художник-постановник, створює малюнки, щоб допомогти режисерові і дизайнеру-технологу доносити свої ідеї до знімальної команди.
 • Звукорежисер, записує звук під час зйомок. Співпрацює з режисером, оператором, асистентом режисера.
 • Звукооператор, займається звуковими ефектами.
 • Композитор, який пише музику для фільму.
 • Хореограф-постановник, створює та координує рухи, танець, боротьбу.

 

ЗЙОМКИ

     Знімальна група розширюється. У роботу включаються майстер по знімальному техніці, керівник за сценарієм, помічники режисера, оператор-постановник, редактор зображень і редактор звуку, консультанти, хлопавка, пайовики, піротехніки, оператори по світлу, перукарі, гримери та інші посади з урахуванням особливостей фільму. Актори репетирують сцени під керівництвом режисера. Потім сцени знову репетирують і узгодять зі знімальною групою. Потім, знімається сцена з необхідною кількістю дублів. Керівник за сценарієм, оператори зображення і звуку в своїх звітних аркушах відзначають кожен дубль як вдалий чи невдалий і зазначається вся необхідна інформація про дублі. Коли сцена знята, знімальна група демонтує декорації. Режисер стверджує графік зйомок на наступний день і складаються звіти керівників за сценарієм, звуку та зображення. Актори і знімальна група інформується про те, де і коли буде проходити наступний знімальний день. Режисер цим же ввечері переглядає результати зйомок, іноді консультуючись з керівниками відділів та акторами.

 

ПОСТ-ВИРОБНИЦТВО

     У кіновиробництві поділяють 2 способи монтажу: внутрикадровый (лінійний) монтаж і міжкадровий (нелінійний) монтаж. У лінійному монтажі урізують сцени у відеоматеріалі без порушення їх послідовності. При нелінійному монтажі відео поділяється на фрагменти, після чого фрагменти записуються в потрібній послідовності. При цьому фрагменти можуть бути істотно урізані. Першої завданням редактора-монтажера є в грубій формі нарізати і зібрати сцени. Відсіюється сміття. Потім більш детальна робота з кадрами та створення видеорассказа. Режисер і продюсер фільму переглядають результати і затверджують його. Редактор заповнює документ, що містить список нарізаних сцен з описом вихідних відзнятих кадрів для фінального монтажу.Змонтований фільм передається в звуковий відділ, де звукорежисер синхронізує голосу, звукові ефекти, музику, фон і пр. Якщо якість синхронної звукозапису не задовольняє режисера, проводиться озвучування фільму у студії. На екран виводиться зображення, проводяться репетиції. Актори домагаються, щоб артикуляція на екрані збігалася з вимовним звуком. Записується фонограма. Потім її монтаж і синхронізація. Відео та звук компонуються в низькоякісна проба фільму. Після перегляду, фільм допрацьовується до високої якості проби. Нарешті, набирають фокус-групу для перегляду фільму, і за її відгуками проводяться додаткові доопрацювання і зміни.

 

ПОШИРЕННЯ

   Виготовляється потрібну кількість копій фільму на потрібних носіях. Організовується рекламна компанія: Інтернет, прес-релізи в спеціалізовані видання, інтерв'ю з представниками преси, ТБ канали, кінотеатри, плакати та ін. Організовується перегляд фільму або він привозиться на кінофестивалі. Створюється веб-сайт про фільм. Фільм демонструється в кінотеатрах. Через кілька місяців організується ТБ показ, а потім в Інтернет. Будь-який прибуток ділиться між дистриб'ютором і продюсером. Далі укладаються договори з виробниками ігор, іграшок та товарів, з видавництвами та іншими компаніями про використання художніх елементів фільму для реклами, розвитку брендів і т. д.

 

 

 

 

БЮДЖЕТ ФІЛЬМІВ

     Ще на етапі "Попередньої підготовки" готується проектна документація, де описується кожен крок учасника виробництва цього фільму і складається кошторис. Обсяг і деталізація документів аналогічна як і для будівництва будинку. Ми вже майже точно знаємо: що, де, коли ми знімаємо, хто в цьому бере участь і що ми використовуємо при цьому. На цьому етапі ми дізнаємося більш або менш точну суму бюджету фільму і складемо чіткий план дій творчої групи на майданчику.
Зазначені вище цифри – умовні. Вони змінюються від проекту до проекту. Однак, для того, щоб зняти фільм, треба оплатити витрати по кожному етапу, також як і при будівництві будинку.